HAKKIMIZDA

Bix, insan hayatını kolaylaştıran yeni teknolojik ürünleriyle 2016 yılında Türkiye’de kuruldu. Üretime ilk olarak 2016 yılında akıllı ev sistemleriyle başlayan Bix, 2017 yılında piyasadaki ihtiyaç doğrultusunda hub ürünleriyle ve 2021 yılında da GAN teknolojisi ürünleriyle ürün yelpazesini genişleterek 2016’dan günümüze kadar 390 varyantlı ürünlerinden toplam 2.000.000 adetten fazla üretim gerçekleştirdi.

Bix, bir Orijinal Teknoloji Ltd. Şti. markasıdır. 2003 yılında kurulan Orijinal Teknoloji, orijinal aksesuar ithalatı yapmaktadır. 2015’e kadar uluslararası markaların ithalatını sürdüren Orijinal Teknoloji, 2016 yılında ise Bix markasını geliştirdi. Orijinal Teknoloji bunlara ek olarak, 2019 yılından itibaren Philips tablet, ses kayıt cihazı ve araç kamerası distribitörlüklerini sürdürmektedir. 2021 yılında 24 Gayrimenkul ile güçlerin birleştirilmesi sonucu Wawa Teknoloji kuruldu. Wawa Teknoloji de uluslararası birçok markanın (Lenovo Lecoo, Sjcam) Türkiye, Azerbaycan ve Kıbrıs distribitörlüğünü yapmaktadır.

Bix, uluslararası standartlara uygun, kaliteli ve dünya çapında bir marka oluşturmak için kuruldu. Ürünlerinde yüksek karlılık oranı endişesi taşımayan Bix, tüm tüketici sınıflarına hitap etmektedir.

Yerli bir marka olan Bix, halihazırda yaklaşık 100 ülkede tescil edilmiş durumdadır. Günümüzde, 1.000’in üzerinde faal müşterisi ve 100 civarında toptancısı olan Bix; TÜRKİYE, ABD, KANADA, HOLLANDA, BELÇİKA, BAE, KIBRIS ve UKRAYNA’da fiilen ticarete devam etmektedir.

Mediamarkt, Teknosa mağazalarında ve Turkcell tedarikçisi 1.200 mağazada, Türkiye’nin hemen her yerinde satılmakta olan ürünlerimiz, ağırlıklı olarak Çin, Tayvan, Kore ve Filipinler’de üretilmektedir. Bix,  toptancılara ve kanallara ürün sağlamayı hedefliyor.

Bix, kendi ürünlerinin yanısıra, bir ABD markası olan Saiji ile Türkiye’de ortak bir marka oluşturarak ürünlerini, Bix çatısı altında Bix Saiji olarak  satmaktadır.

Bix ürünlerinde arıza durumunda, bataryalarda 1 yıl, diğer tüm ürünlerde 2 yıl olmak üzere koşulsuz değişim garantisi mevcuttur. Binde dört olan teknik servise geri dönüş oranı ortalaması ile Bix, ürünlerinde kalite farkını gözler önüne sermektedir.

Orijinal Teknoloji’den güç alan Bix, yeni nesil ürünler üretmeyi ve kısa vadede 100 ülkede satışta olmayı planlıyor. Ayrıca, yakın gelecekte ses sistemlerinde dünya çapında bir marka haline gelmenin yanısıra %100 çevreci ürünler üreterek Türkiye’de pazarlamayı ve pazarın taleplerini hızlı bir şekilde cevaplamayı hedefliyor.